Vishay/BCcomponents K820J15C0GH53H5
K820J15C0GH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K820J15C0GH53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K820J15C0GH53H5.pdf
Availability of K820J15C0GH53H5
QUANTITY
K820J15C0GH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K820J15C0GH53H5
Internal Part NumberEIS-K820J15C0GH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K820J15C0GH53H5
Related LinksK820J15, K820J15C0GH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K820J15C0GH53H5 Details Description
Related parts for K820J15C0GH53H5
IDC CABLE - CSC50G/AE50M/CSC50G datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
14C MTA100 ASSY ON TAPE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CABLE 60COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 95.384K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICRO 37C S /33 WHT 72" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf