Vishay/BCcomponents K820K15C0GF5TL2
K820K15C0GF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K820K15C0GF5TL2
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K820K15C0GF5TL2.pdf
Availability of K820K15C0GF5TL2
QUANTITY
K820K15C0GF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K820K15C0GF5TL2
Internal Part NumberEIS-K820K15C0GF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K820K15C0GF5TL2
Related LinksK820K15, K820K15C0GF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K820K15C0GF5TL2 Details Description
Related parts for K820K15C0GF5TL2
IDC CABLE - MCS64K/MC64G/MCS64K datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .094DIA TINLEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK HDR DR datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ10 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Automotive 16-HTSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 40MHZ 16QFN datasheet.pdf