Vishay/BCcomponents K821J15C0GK5UL2
K821J15C0GK5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K821J15C0GK5UL2
Brief Description
CAP CER 820PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K821J15C0GK5UL2.pdf
Availability of K821J15C0GK5UL2
QUANTITY
K821J15C0GK5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821J15C0GK5UL2
Internal Part NumberEIS-K821J15C0GK5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821J15C0GK5UL2
Related LinksK821J15, K821J15C0GK5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821J15C0GK5UL2 Details Description
Related parts for K821J15C0GK5UL2
RES 154 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT DISPLAY 5.7" QVGA TFT datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 6TSSOP datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 36POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN PLUG 17 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 344 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 4A SYNC 20CSP datasheet.pdf