Vishay/BCcomponents K821K10X7RH53L2
K821K10X7RH53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K821K10X7RH53L2
Brief Description
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K821K10X7RH53L2.pdf
Availability of K821K10X7RH53L2
QUANTITY
K821K10X7RH53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821K10X7RH53L2
Internal Part NumberEIS-K821K10X7RH53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821K10X7RH53L2
Related LinksK821K10, K821K10X7RH53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821K10X7RH53L2 Details Description
Related parts for K821K10X7RH53L2
SIDAC 190-215V 1A DO214 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/SOCKETS datasheet.pdf
SIDAC SYM 4CHP 270V 400A MS013 datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 5MM VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 150MA 9.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 72POS datasheet.pdf