Vishay/BCcomponents K821K15C0GH5UH5
K821K15C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K821K15C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K821K15C0GH5UH5.pdf
Availability of K821K15C0GH5UH5
QUANTITY
K821K15C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821K15C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K821K15C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821K15C0GH5UH5
Related LinksK821K15, K821K15C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821K15C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K821K15C0GH5UH5
CONN HEADER LOPROFILE 34POS .100 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 325MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN OFP PIN RCPT .084/.102" DIA datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A MALE 2POS SGL-END 2M datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf