Vishay/BCcomponents K821K15C0GH5UL2
K821K15C0GH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K821K15C0GH5UL2
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K821K15C0GH5UL2.pdf
Availability of K821K15C0GH5UL2
QUANTITY
K821K15C0GH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821K15C0GH5UL2
Internal Part NumberEIS-K821K15C0GH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821K15C0GH5UL2
Related LinksK821K15, K821K15C0GH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821K15C0GH5UL2 Details Description
Related parts for K821K15C0GH5UL2
IC SWITCH QUAD 1X1 14SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 86.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 675V 5KA DISC 14MM datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 40V SMBG datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf