Vishay/BCcomponents K821K15X7RF5UH5
K821K15X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K821K15X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K821K15X7RF5UH5.pdf
Availability of K821K15X7RF5UH5
QUANTITY
K821K15X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821K15X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K821K15X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821K15X7RF5UH5
Related LinksK821K15, K821K15X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821K15X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K821K15X7RF5UH5
PC BOARD FR4 EPOXYGLASS 6.0X17.0 datasheet.pdf
EVAL MOD FOR UCC5640 datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RES 0.02 OHM 5W 1% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.7A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 20MM datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H datasheet.pdf