Vishay/BCcomponents K821K15X7RK5UL2
K821K15X7RK5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K821K15X7RK5UL2
Brief Description
CAP CER 820PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K821K15X7RK5UL2.pdf
Availability of K821K15X7RK5UL2
QUANTITY
K821K15X7RK5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821K15X7RK5UL2
Internal Part NumberEIS-K821K15X7RK5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821K15X7RK5UL2
Related LinksK821K15, K821K15X7RK5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821K15X7RK5UL2 Details Description
Related parts for K821K15X7RK5UL2
KIT DEV 9P MODULE FOR WINDOWS CE datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS .4MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V Y5U RADIAL datasheet.pdf
ADC 18BIT DELT-SIG PROGR 16-QSOP datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 110V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 354MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf