Vishay/BCcomponents K821M10X7RF5TH5
K821M10X7RF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K821M10X7RF5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K821M10X7RF5TH5.pdf
Availability of K821M10X7RF5TH5
QUANTITY
K821M10X7RF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821M10X7RF5TH5
Internal Part NumberEIS-K821M10X7RF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821M10X7RF5TH5
Related LinksK821M10, K821M10X7RF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821M10X7RF5TH5 Details Description
Related parts for K821M10X7RF5TH5
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 56PF 3KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
IC LP ADSL LINE DRVR 20SOPWRPAD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.4A 125 MOHM SMD datasheet.pdf
TAPE LEAD FOIL 3/4" X 5YD datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 3A 24VDC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 12A SO8FL datasheet.pdf
350 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A TO220F datasheet.pdf