Vishay/BCcomponents K821M15X7RK53L2
K821M15X7RK53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K821M15X7RK53L2
Brief Description
CAP CER 820PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K821M15X7RK53L2.pdf
Availability of K821M15X7RK53L2
QUANTITY
K821M15X7RK53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821M15X7RK53L2
Internal Part NumberEIS-K821M15X7RK53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821M15X7RK53L2
Related LinksK821M15, K821M15X7RK53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821M15X7RK53L2 Details Description
Related parts for K821M15X7RK53L2
TRIMMER 10K OHM 0.2W TH datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC V-F CONV SYNCH MONO 5V 20PLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER -54.5V 1500W datasheet.pdf
RES 75 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
PCB TRANS CONN, 0.079"" datasheet.pdf