Vishay/BCcomponents K821M15X7RL53H5
K821M15X7RL53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K821M15X7RL53H5
Brief Description
CAP CER 820PF 500V X7R RADIAL
Datasheet Download
K821M15X7RL53H5.pdf
Availability of K821M15X7RL53H5
QUANTITY
K821M15X7RL53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821M15X7RL53H5
Internal Part NumberEIS-K821M15X7RL53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821M15X7RL53H5
Related LinksK821M15, K821M15X7RL53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821M15X7RL53H5 Details Description
Related parts for K821M15X7RL53H5
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 2AG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A SMA datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A D2PAK datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4SKT CRIMP datasheet.pdf
PMR40 BACKFEED FITTING datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 100C S 8" WHT FLOAT datasheet.pdf