Vishay/BCcomponents K822K10X7RF5UL2
K822K10X7RF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K822K10X7RF5UL2
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K822K10X7RF5UL2.pdf
Availability of K822K10X7RF5UL2
QUANTITY
K822K10X7RF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K822K10X7RF5UL2
Internal Part NumberEIS-K822K10X7RF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K822K10X7RF5UL2
Related LinksK822K10, K822K10X7RF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K822K10X7RF5UL2 Details Description
Related parts for K822K10X7RF5UL2
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN CHAMP 24POS RECEPT RT/ANG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
DIAMOND LAPPING FILM datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 2W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 8DIP datasheet.pdf
SPECIAL UMQ MAT 22"X43.75" datasheet.pdf