Vishay/BCcomponents K822K15X7RK53H5
K822K15X7RK53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K822K15X7RK53H5
Brief Description
CAP CER 8200PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K822K15X7RK53H5.pdf
Availability of K822K15X7RK53H5
QUANTITY
K822K15X7RK53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K822K15X7RK53H5
Internal Part NumberEIS-K822K15X7RK53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K822K15X7RK53H5
Related LinksK822K15, K822K15X7RK53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K822K15X7RK53H5 Details Description
Related parts for K822K15X7RK53H5
BOARD datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 75.000MHZ PECL SMD datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1A 192 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf