Vishay/BCcomponents K822K15X7RK5UL2
K822K15X7RK5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K822K15X7RK5UL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K822K15X7RK5UL2.pdf
Availability of K822K15X7RK5UL2
QUANTITY
K822K15X7RK5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K822K15X7RK5UL2
Internal Part NumberEIS-K822K15X7RK5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K822K15X7RK5UL2
Related LinksK822K15, K822K15X7RK5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K822K15X7RK5UL2 Details Description
Related parts for K822K15X7RK5UL2
FIXED IND 220UH 700MA 564 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 208PQFP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 96MA 20 OHM TH datasheet.pdf
IC AUD PROC I2C 52-SDIP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 110PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf