Vishay/BCcomponents K822M10X7RH5TL2
K822M10X7RH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K822M10X7RH5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K822M10X7RH5TL2.pdf
Availability of K822M10X7RH5TL2
QUANTITY
K822M10X7RH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K822M10X7RH5TL2
Internal Part NumberEIS-K822M10X7RH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K822M10X7RH5TL2
Related LinksK822M10, K822M10X7RH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K822M10X7RH5TL2 Details Description
Related parts for K822M10X7RH5TL2
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 2W datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 120MW SSSMINI2 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPED 37POS datasheet.pdf
RES 120 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A TO263-7 datasheet.pdf
CONN RCPT IDC 64POS 28-26AWG datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf