Vishay/BCcomponents K823M15X7RF53L2
K823M15X7RF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K823M15X7RF53L2
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K823M15X7RF53L2.pdf
Availability of K823M15X7RF53L2
QUANTITY
K823M15X7RF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K823M15X7RF53L2
Internal Part NumberEIS-K823M15X7RF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.082µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K823M15X7RF53L2
Related LinksK823M15, K823M15X7RF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K823M15X7RF53L2 Details Description
Related parts for K823M15X7RF53L2
IDC CABLE - CKC26G/AE25G/X datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
GRN CARD EDGE .100 X .140 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.05A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
IGBT 650V 74A 255W TO220-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
GT 11C 11#16 SKT PLUG datasheet.pdf
2.7 V to 5.5 V, 250 ??A, Rail-to-Rail Output 16-Bit DAC D/A in a SOT-23 IC datasheet.pdf