ON Semiconductor KAI-02150-ABA-JP-BA
KAI-02150-ABA-JP-BA picture photo
Mfg. Part Number
KAI-02150-ABA-JP-BA
Manufacturer
Product Category
Image Sensors, Camera
Brief Description
IMAGE SENSOR CCD 2.1MP 67CPGA
Datasheet Download
KAI-02150-ABA-JP-BA.pdf
Availability of KAI-02150-ABA-JP-BA
QUANTITY
KAI-02150-ABA-JP-BA Order Process
Ship out your order
Specifications of KAI-02150-ABA-JP-BA
Internal Part NumberEIS-KAI-02150-ABA-JP-BA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyImage Sensors, Camera
Series-
PackagingBulk
TypeCCD
Pixel Size5.5µm x 5.5µm
Active Pixel Array1200H x 1080V
Frames per Second64
Voltage - Supply14.5 V ~ 15.5 V
Package / Case67-BCPGA
Supplier Device Package67-CPGA (33.02x20.07)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KAI-02150-ABA-JP-BA
Related LinksKAI-02150, KAI-02150-ABA-JP-BA Datasheet, ON Semiconductor Distributor
KAI-02150-ABA-JP-BA Details Description
Related parts for KAI-02150-ABA-JP-BA
RES SMD 1.07K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMD datasheet.pdf
LED PANEL RED DIFF 1.8V SNAP-IN datasheet.pdf
FUSE T/D CLASS L 900A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CABLE 7COND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 1.5KV NP0 1111 datasheet.pdf