Stackpole Electronics Inc. KAL25JB6R00
KAL25JB6R00 picture photo
Mfg. Part Number
KAL25JB6R00
Brief Description
RES CHAS MNT 6 OHM 5% 25W
Datasheet Download
KAL25JB6R00.pdf
Availability of KAL25JB6R00
QUANTITY
KAL25JB6R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KAL25JB6R00
Internal Part NumberEIS-KAL25JB6R00
Standard Package250
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6
Tolerance±5%
Power (Watts)25W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.063" L x 1.079" W (27.00mm x 27.40mm)
Height0.579" (14.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KAL25JB6R00
Related LinksKAL25, KAL25JB6R00 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
KAL25JB6R00 Details Description
Related parts for KAL25JB6R00
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 66TSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET R/A 3POS PCB SILVER datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=500FT datasheet.pdf
CBL 3POS M12 PLUG-R/A SCKT 1.5M datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 48V datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf