Apem Inc. KB700B14AL
KB700B14AL picture photo
Mfg. Part Number
KB700B14AL
Manufacturer
Product Category
Knobs
Brief Description
CONTROL KNOB
Datasheet Download
KB700B14AL.pdf
Availability of KB700B14AL
QUANTITY
KB700B14AL Order Process
Ship out your order
Specifications of KB700B14AL
Internal Part NumberEIS-KB700B14AL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyKnobs
SeriesKB
StyleCylindrical
TypeKnurled, Straight
Shaft Size0.250" (6.35mm)
Diameter0.750" (19.05mm)
Height0.790" (20.10mm)
IndicatorLine on Top
MaterialMetal
ColorBlack
Features6-32 Set Screw (2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KB700B14AL
Related LinksKB700, KB700B14AL Datasheet, Apem Inc. Distributor
KB700B14AL Details Description
Related parts for KB700B14AL
IDC CABLE- APR26A/ AE26M / X datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A D2PAK datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 3PH 800V 75A SM2 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 840MA 66 MOHM datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
4-WIRE FLAT CBL 200M FOR S-LINK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf