Murata Electronics North America KC DE7090B102K250VAC
KC DE7090B102K250VAC picture photo
Mfg. Part Number
KC DE7090B102K250VAC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
KC DE7090B102K250VAC.pdf
Availability of KC DE7090B102K250VAC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KC DE7090B102K250VAC Order Process
Ship out your order
Specifications of KC DE7090B102K250VAC
Internal Part NumberEIS-KC DE7090B102K250VAC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship KC DE7090B102K250VAC today.
SeriesKC DE7090B10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-KC DE7090B102K250VAC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
KC DE7090B102K250VAC Details Description
Related parts for KC DE7090B102K250VAC
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG IDC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
PCB PLUG 90 5.08MM 4 POLE datasheet.pdf