AVX Corporation KC2520K32.0000C10E00
KC2520K32.0000C10E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC2520K32.0000C10E00
Brief Description
OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC2520K32.0000C10E00.pdf
Availability of KC2520K32.0000C10E00
QUANTITY
KC2520K32.0000C10E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC2520K32.0000C10E00
Internal Part NumberEIS-KC2520K32.0000C10E00
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC2520K32.0000C10E00
Related LinksKC2520K32., KC2520K32.0000C10E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC2520K32.0000C10E00 Details Description
Related parts for KC2520K32.0000C10E00
CAP NIOB OXIDE 47UF 20% 4V 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 260MA 1.05 OHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SCT3250 12.48" 8" FFC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf