AVX Corporation KC3225A125.000C20E00
KC3225A125.000C20E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A125.000C20E00
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A125.000C20E00.pdf
Availability of KC3225A125.000C20E00
QUANTITY
KC3225A125.000C20E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A125.000C20E00
Internal Part NumberEIS-KC3225A125.000C20E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC3225A-C2, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)18mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A125.000C20E00
Related LinksKC3225A125, KC3225A125.000C20E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A125.000C20E00 Details Description
Related parts for KC3225A125.000C20E00
CONN PLUG 6POS .100 POLAR GOLD datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 400KSPS 10-LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 2A 170 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO263-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 5KV 500MA AXIAL datasheet.pdf