AVX Corporation KC3225A125.000C3GE00
KC3225A125.000C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A125.000C3GE00
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A125.000C3GE00.pdf
Availability of KC3225A125.000C3GE00
QUANTITY
KC3225A125.000C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A125.000C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225A125.000C3GE00
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A125.000C3GE00
Related LinksKC3225A125, KC3225A125.000C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A125.000C3GE00 Details Description
Related parts for KC3225A125.000C3GE00
IC MUX QUAD 3.3/5V HS 16-QSOP datasheet.pdf
DIN RAIL 35MMX15MM UNSLOT 2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2M OHM 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 30POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 50-160V 256W datasheet.pdf
LED ASSY PNL 5MM BLU DIFF 6" datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
100UF 16V 9,4X23,3MM 125C 20000H datasheet.pdf