AVX Corporation KC3225A24.0000C3GE00
KC3225A24.0000C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A24.0000C3GE00
Brief Description
OSCILLATOR XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A24.0000C3GE00.pdf
Availability of KC3225A24.0000C3GE00
QUANTITY
KC3225A24.0000C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A24.0000C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225A24.0000C3GE00
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A24.0000C3GE00
Related LinksKC3225A24., KC3225A24.0000C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A24.0000C3GE00 Details Description
Related parts for KC3225A24.0000C3GE00
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/1852BK/H9991TR 8" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51K OHM 1206 datasheet.pdf
PINLESS VERT QKE HDR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf