AVX Corporation KC3225A24.5760C30E00
KC3225A24.5760C30E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A24.5760C30E00
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A24.5760C30E00.pdf
Availability of KC3225A24.5760C30E00
QUANTITY
KC3225A24.5760C30E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A24.5760C30E00
Internal Part NumberEIS-KC3225A24.5760C30E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKyocera Clock Oscillators
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A24.5760C30E00
Related LinksKC3225A24., KC3225A24.5760C30E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A24.5760C30E00 Details Description
Related parts for KC3225A24.5760C30E00
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC PWM GENERATOR 56-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
03+03 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
SLAD 20/180B 3.2SN OG datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf