AVX Corporation KC3225A24.5760C3GE00
KC3225A24.5760C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A24.5760C3GE00
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A24.5760C3GE00.pdf
Availability of KC3225A24.5760C3GE00
QUANTITY
KC3225A24.5760C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A24.5760C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225A24.5760C3GE00
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A24.5760C3GE00
Related LinksKC3225A24., KC3225A24.5760C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A24.5760C3GE00 Details Description
Related parts for KC3225A24.5760C3GE00
SENS ACCELEROMETER SNGL AX CABLE datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD QUAD 24POS datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
FUSE 200A 1250V 1FU/115 AR CU datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf