AVX Corporation KC3225A30.0000C3GE00
KC3225A30.0000C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A30.0000C3GE00
Brief Description
OSCILLATOR XO 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A30.0000C3GE00.pdf
Availability of KC3225A30.0000C3GE00
QUANTITY
KC3225A30.0000C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A30.0000C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225A30.0000C3GE00
FamilyOscillators
SeriesKC3225A-C3, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A30.0000C3GE00
Related LinksKC3225A30., KC3225A30.0000C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A30.0000C3GE00 Details Description
Related parts for KC3225A30.0000C3GE00
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
MOSFET POWER AUTOPROTECT 8-SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPDT 16TQFN datasheet.pdf
HAN B PROTECT COVER DIE CAST datasheet.pdf
CONN EDGE .100 120POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 2POS SKT datasheet.pdf
Precision 5V micropower voltage reference IC datasheet.pdf
GSM 3 V Transceiver IF Subsystem IC datasheet.pdf