AVX Corporation KC3225K12.2880C1GE00
KC3225K12.2880C1GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225K12.2880C1GE00
Brief Description
OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225K12.2880C1GE00.pdf
Availability of KC3225K12.2880C1GE00
QUANTITY
KC3225K12.2880C1GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225K12.2880C1GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225K12.2880C1GE00
FamilyOscillators
SeriesKC3225K, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225K12.2880C1GE00
Related LinksKC3225K12., KC3225K12.2880C1GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225K12.2880C1GE00 Details Description
Related parts for KC3225K12.2880C1GE00
IC SERIALIZER PROG 48-TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 320MW SOD323 datasheet.pdf
IC CAR RADIO SGL CHIP CIRC 64QFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 5SIP datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 62POS TIN SMD datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 18POS TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 3W DO216AA datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 47PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 700MA 380 MOHM datasheet.pdf