AVX Corporation KC3225K18.4320C10E00
KC3225K18.4320C10E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225K18.4320C10E00
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 18.4320MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225K18.4320C10E00.pdf
Availability of KC3225K18.4320C10E00
QUANTITY
KC3225K18.4320C10E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225K18.4320C10E00
Internal Part NumberEIS-KC3225K18.4320C10E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC3225K, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225K18.4320C10E00
Related LinksKC3225K18., KC3225K18.4320C10E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225K18.4320C10E00 Details Description
Related parts for KC3225K18.4320C10E00
CAP CER 820PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC PROCSR CAM CMOS DGITL 100TQFP datasheet.pdf
IC ADC 8BIT DUAL 50MSPS 48-CDIP datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 100A 3225 datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf