AVX Corporation KC5032A155.520C20E00
KC5032A155.520C20E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC5032A155.520C20E00
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 155.52MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC5032A155.520C20E00.pdf
Availability of KC5032A155.520C20E00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KC5032A155.520C20E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC5032A155.520C20E00
Internal Part NumberEIS-KC5032A155.520C20E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC5032A-C2, Kyocera
PackagingDigi-Reel®
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC5032A155.520C20E00
Related LinksKC5032A155, KC5032A155.520C20E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC5032A155.520C20E00 Details Description
Related parts for KC5032A155.520C20E00
CAP CER 1500PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC BUFFER TRPL NON-INV 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
BLADE SLOTTED 3MM 7.48" datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 33MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 26AWG 328.1' datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf