AVX Corporation KC5032A30.0000CMGE00
KC5032A30.0000CMGE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC5032A30.0000CMGE00
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC5032A30.0000CMGE00.pdf
Availability of KC5032A30.0000CMGE00
QUANTITY
KC5032A30.0000CMGE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC5032A30.0000CMGE00
Internal Part NumberEIS-KC5032A30.0000CMGE00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC5032A-CM, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V, 5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC5032A30.0000CMGE00
Related LinksKC5032A30., KC5032A30.0000CMGE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC5032A30.0000CMGE00 Details Description
Related parts for KC5032A30.0000CMGE00
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ADJ ROD SPDT 15A datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 100VDC 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
35 DEGREE 5.00MM 6 ASY datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-30' BLACK datasheet.pdf
TRANS SJT 1.2KV 20A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100 L.835 datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf