AVX Corporation KC5032A50.0000CM0E00
KC5032A50.0000CM0E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC5032A50.0000CM0E00
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC5032A50.0000CM0E00.pdf
Availability of KC5032A50.0000CM0E00
QUANTITY
KC5032A50.0000CM0E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC5032A50.0000CM0E00
Internal Part NumberEIS-KC5032A50.0000CM0E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC5032A-CM, Kyocera
PackagingDigi-Reel®
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V, 5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC5032A50.0000CM0E00
Related LinksKC5032A50., KC5032A50.0000CM0E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC5032A50.0000CM0E00 Details Description
Related parts for KC5032A50.0000CM0E00
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
PELTIER MOD PT6,7,F2,3030,TA,W6 datasheet.pdf
JUN-POW-TIM GEH 18P datasheet.pdf
RF EVAL FOR SKY13385-460LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
FUSE MODULE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40A 40V TO-247AD datasheet.pdf