AVX Corporation KC5032A80.0000C10E00
KC5032A80.0000C10E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC5032A80.0000C10E00
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC5032A80.0000C10E00.pdf
Availability of KC5032A80.0000C10E00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KC5032A80.0000C10E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC5032A80.0000C10E00
Internal Part NumberEIS-KC5032A80.0000C10E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC5032A-C1, Kyocera
PackagingDigi-Reel®
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC5032A80.0000C10E00
Related LinksKC5032A80., KC5032A80.0000C10E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC5032A80.0000C10E00 Details Description
Related parts for KC5032A80.0000C10E00
DIODE GEN PURP 4KV 475A B8 datasheet.pdf
RES SMD 52.3KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
HANDLE PISTOL 3.1" BLACK datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 200A CHASSIS datasheet.pdf
CONN POWER HEADER 10POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TERMINAL WDU 35 ZA datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf