AVX Corporation KC5032K18.4320C1GE00
KC5032K18.4320C1GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC5032K18.4320C1GE00
Brief Description
OSC XO 18.4320MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC5032K18.4320C1GE00.pdf
Availability of KC5032K18.4320C1GE00
QUANTITY
KC5032K18.4320C1GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC5032K18.4320C1GE00
Internal Part NumberEIS-KC5032K18.4320C1GE00
FamilyOscillators
SeriesKC5032K, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC5032K18.4320C1GE00
Related LinksKC5032K18., KC5032K18.4320C1GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC5032K18.4320C1GE00 Details Description
Related parts for KC5032K18.4320C1GE00
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR VERT datasheet.pdf
BOARD LED IMS LUXEON I/III/V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 6' TNCM TNCM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf