AVX Corporation KC5032K32.0000C10E00
KC5032K32.0000C10E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC5032K32.0000C10E00
Brief Description
OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC5032K32.0000C10E00.pdf
Availability of KC5032K32.0000C10E00
QUANTITY
KC5032K32.0000C10E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC5032K32.0000C10E00
Internal Part NumberEIS-KC5032K32.0000C10E00
FamilyOscillators
SeriesKC5032K, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC5032K32.0000C10E00
Related LinksKC5032K32., KC5032K32.0000C10E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC5032K32.0000C10E00 Details Description
Related parts for KC5032K32.0000C10E00
CONN RECEPT 19POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALLMN SCKT datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 55POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 503POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
ANTENNA FLEXNOTCH 2.4GHZ datasheet.pdf
TRIAC 800V 16A datasheet.pdf