AVX Corporation KC7050P155.520L30E00
KC7050P155.520L30E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050P155.520L30E00
Brief Description
OSC XO 155.52MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
KC7050P155.520L30E00.pdf
Availability of KC7050P155.520L30E00
QUANTITY
KC7050P155.520L30E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050P155.520L30E00
Internal Part NumberEIS-KC7050P155.520L30E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKyocera Clock Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC7050P-L3, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050P155.520L30E00
Related LinksKC7050P155, KC7050P155.520L30E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050P155.520L30E00 Details Description
Related parts for KC7050P155.520L30E00
IC CTRLR PFC/PWM HV START 16SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
BOARD EVAL & SOFTWARE CS5466 ADC datasheet.pdf
TERM RING VYL 16-14AWG #6-#10 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 2.0MM SNGL WHITE 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf