AVX Corporation KC7050T156.250L3AEYF
KC7050T156.250L3AEYF picture photo
Mfg. Part Number
KC7050T156.250L3AEYF
Brief Description
OSCILLATOR SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
KC7050T156.250L3AEYF.pdf
Availability of KC7050T156.250L3AEYF
QUANTITY
KC7050T156.250L3AEYF Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050T156.250L3AEYF
Internal Part NumberEIS-KC7050T156.250L3AEYF
FamilyOscillators
SeriesKC7050T-L3, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050T156.250L3AEYF
Related LinksKC7050T156, KC7050T156.250L3AEYF Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050T156.250L3AEYF Details Description
Related parts for KC7050T156.250L3AEYF
IC FPGA 193 I/O 240HQFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY GP LN 20V SOT-323 datasheet.pdf
UPS 700VA 450W 6OUT TOWER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 169 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TFT INDOOR USB HOST DUAL datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 2.4A TO277A datasheet.pdf