AVX Corporation KC7050Y156.250L30EZU
KC7050Y156.250L30EZU picture photo
Mfg. Part Number
KC7050Y156.250L30EZU
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
KC7050Y156.250L30EZU.pdf
Availability of KC7050Y156.250L30EZU
QUANTITY
KC7050Y156.250L30EZU Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050Y156.250L30EZU
Internal Part NumberEIS-KC7050Y156.250L30EZU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKC7050Y Saw Oscillator
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC7050Y-L30EZU, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050Y156.250L30EZU
Related LinksKC7050Y156, KC7050Y156.250L30EZU Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050Y156.250L30EZU Details Description
Related parts for KC7050Y156.250L30EZU
LED SS QUAD GREEN DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
KIT BROWN VGRV W/GROUND 48X72 datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE 0.31MM SQ TO-18 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 710MA 360 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 6KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 26POS 30GOLD datasheet.pdf