AVX Corporation KC7050Y200.000P30EZU
KC7050Y200.000P30EZU picture photo
Mfg. Part Number
KC7050Y200.000P30EZU
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
KC7050Y200.000P30EZU.pdf
Availability of KC7050Y200.000P30EZU
QUANTITY
KC7050Y200.000P30EZU Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050Y200.000P30EZU
Internal Part NumberEIS-KC7050Y200.000P30EZU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKC7050Y Saw Oscillator
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC7050Y-P30EZU, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050Y200.000P30EZU
Related LinksKC7050Y200, KC7050Y200.000P30EZU Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050Y200.000P30EZU Details Description
Related parts for KC7050Y200.000P30EZU
SENSOR 75PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
FILTER FOR R88D-WT04H datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf