AVX Corporation KC7050Y312.500P20EZU
KC7050Y312.500P20EZU picture photo
Mfg. Part Number
KC7050Y312.500P20EZU
Brief Description
OSC SO 312.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
KC7050Y312.500P20EZU.pdf
Availability of KC7050Y312.500P20EZU
QUANTITY
KC7050Y312.500P20EZU Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050Y312.500P20EZU
Internal Part NumberEIS-KC7050Y312.500P20EZU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKC7050Y Saw Oscillator
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC7050Y-P20EZU, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050Y312.500P20EZU
Related LinksKC7050Y312, KC7050Y312.500P20EZU Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050Y312.500P20EZU Details Description
Related parts for KC7050Y312.500P20EZU
MOSFET N-CH 40V 6A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 1.1KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 14POS VERT 2MM datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
TVS DIODE 22.8VWM 41.6VC SQMELF datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 182POS .050 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 100MA datasheet.pdf