AVX Corporation KC7050Y75.0000P30EZU
KC7050Y75.0000P30EZU picture photo
Mfg. Part Number
KC7050Y75.0000P30EZU
Brief Description
OSC SO 75.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
KC7050Y75.0000P30EZU.pdf
Availability of KC7050Y75.0000P30EZU
QUANTITY
KC7050Y75.0000P30EZU Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050Y75.0000P30EZU
Internal Part NumberEIS-KC7050Y75.0000P30EZU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKC7050Y Saw Oscillator
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC7050Y-P30EZU, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050Y75.0000P30EZU
Related LinksKC7050Y75., KC7050Y75.0000P30EZU Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050Y75.0000P30EZU Details Description
Related parts for KC7050Y75.0000P30EZU
CONN SOCKET IDC 26POS W/KEY TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ 1M DELAY OFF datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 17POS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 620MA 950 MOHM datasheet.pdf
LED CLA1B WARM WHT 80CRI 4LCC datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
RES 9K OHM 2/3W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 1500VDC 2.5 AMP INLINE MIDG datasheet.pdf