Murata Electronics North America KCM55TR7YA226MH01K
KCM55TR7YA226MH01K picture photo
Mfg. Part Number
KCM55TR7YA226MH01K
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 35V X7R 2220
Datasheet Download
KCM55TR7YA226MH01K.pdf
Availability of KCM55TR7YA226MH01K
QUANTITY
KCM55TR7YA226MH01K Order Process
Ship out your order
Specifications of KCM55TR7YA226MH01K
Internal Part NumberEIS-KCM55TR7YA226MH01K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKCM and KRM Series Metal Terminal Capacitors
Featured ProductKCM Series Metal Terminal Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.185" (4.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KCM55TR7YA226MH01K
Related LinksKCM55TR7Y, KCM55TR7YA226MH01K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
KCM55TR7YA226MH01K Details Description
Related parts for KCM55TR7YA226MH01K
IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 144LQFP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR QUAD 16-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIME ANALG 8A 24-240V DIN datasheet.pdf
AC/DC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 30W datasheet.pdf