Sunon KDE1203PFB3-8
KDE1203PFB3-8 picture photo
Mfg. Part Number
KDE1203PFB3-8
Brief Description
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
KDE1203PFB3-8.pdf
Availability of KDE1203PFB3-8
QUANTITY
KDE1203PFB3-8 Order Process
Ship out your order
Specifications of KDE1203PFB3-8
Internal Part NumberEIS-KDE1203PFB3-8
Lead Free Status / RoHS Status
Standard Package200
SeriesMagLev®
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 30mm L x 30mm H x 10mm W
Air Flow2.3 CFM (0.065m³/min)
Static Pressure0.070 in H2O (17.4 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise18.5 dB(A)
Power (Watts)0.60W
RPM5500 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KDE1203PFB3-8
Related LinksKDE120, KDE1203PFB3-8 Datasheet, Sunon Distributor
KDE1203PFB3-8 Details Description
Related parts for KDE1203PFB3-8
IC DELAY LINE 80NS 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A LFPAK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf