Sunon KDE1206PTV1.MS.A.GN
KDE1206PTV1.MS.A.GN picture photo
Mfg. Part Number
KDE1206PTV1.MS.A.GN
Brief Description
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
KDE1206PTV1.MS.A.GN.pdf
Availability of KDE1206PTV1.MS.A.GN
QUANTITY
KDE1206PTV1.MS.A.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of KDE1206PTV1.MS.A.GN
Internal Part NumberEIS-KDE1206PTV1.MS.A.GN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
PCN Obsolescence/ EOLKD,KDE,GM,PMD Series 25/Nov/2011
Standard Package200
SeriesMagLev®
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Air Flow23.5 CFM (0.665m³/min)
Static Pressure0.210 in H2O (52.3 Pa)
Bearing TypeVapo-Bearing™
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise33.5 dB(A)
Power (Watts)1.70W
RPM4500 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.140A
Voltage Range4.5 ~ 13.8VDC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KDE1206PTV1.MS.A.GN
Related LinksKDE1206PT, KDE1206PTV1.MS.A.GN Datasheet, Sunon Distributor
KDE1206PTV1.MS.A.GN Details Description
Related parts for KDE1206PTV1.MS.A.GN
RES 665 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 480VAC datasheet.pdf
CBL MMCX JACK/SMA PLUG 6" RG178 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE CAT6A 8COND 26AWG 1640.42' datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf