FFF KE22715300J0G
KE22715300J0G picture photo
Mfg. Part Number
KE22715300J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
500 TB SOCKET CLOSE RA
Datasheet Download
KE22715300J0G.pdf
Availability of KE22715300J0G
QUANTITY
KE22715300J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KE22715300J0G
Internal Part NumberEIS-KE22715300J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,025
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesKE
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions22
Positions Per Level11
Number of Levels2
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KE22715300J0G
Related LinksKE2271, KE22715300J0G Datasheet, FFF Distributor
KE22715300J0G Details Description
Related parts for KE22715300J0G
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RELAY THERMAL OVERLOAD 1.2-1.8A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 300MM 12-24VDC PNP datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO204AL datasheet.pdf