FFF KE28515300J0G
KE28515300J0G picture photo
Mfg. Part Number
KE28515300J0G
Brief Description
508 TB SOCKET CLOSE RA
Datasheet Download
KE28515300J0G.pdf
Availability of KE28515300J0G
QUANTITY
KE28515300J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KE28515300J0G
Internal Part NumberEIS-KE28515300J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,010
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions28
Positions Per Level14
Number of Levels2
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation90°, Right Angle
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KE28515300J0G
Related LinksKE2851, KE28515300J0G Datasheet, FFF Distributor
KE28515300J0G Details Description
Related parts for KE28515300J0G
MOSFET N-CH 30V 55A DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 250OHM 70DEG RAD datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 40MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 300K OHM 0404 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE D 16POS datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf