FFF KE28715200J0G
KE28715200J0G picture photo
Mfg. Part Number
KE28715200J0G
Brief Description
500 TB SOCKET CLOSE VER
Datasheet Download
KE28715200J0G.pdf
Availability of KE28715200J0G
QUANTITY
KE28715200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KE28715200J0G
Internal Part NumberEIS-KE28715200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,030
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions28
Positions Per Level14
Number of Levels2
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KE28715200J0G
Related LinksKE2871, KE28715200J0G Datasheet, FFF Distributor
KE28715200J0G Details Description
Related parts for KE28715200J0G
AC/DC CONVERTER 5V 24V 12V 120W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES 887 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VERT CARD CONN DUAL 0.100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 0.25A EMT6 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 20.00 MHZ 12.0PF SMD datasheet.pdf