FFF KF05105000J0G
KF05105000J0G picture photo
Mfg. Part Number
KF05105000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Adapters
Brief Description
350 TB PCB CONNECTOR
Datasheet Download
KF05105000J0G.pdf
Availability of KF05105000J0G
QUANTITY
KF05105000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KF05105000J0G
Internal Part NumberEIS-KF05105000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,280
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Adapters
SeriesKF
Convert From (Adapter End)Card Edge Connector, 5 pos
Convert To (Adapter End)Card Edge Connector, 5 Pos
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Wire Gauge-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KF05105000J0G
Related LinksKF0510, KF05105000J0G Datasheet, FFF Distributor
KF05105000J0G Details Description
Related parts for KF05105000J0G
IC MONO PIN DVR HS 8DIP datasheet.pdf
IC SENSOR TEMP QD ADC/DAC 16QSOP datasheet.pdf
MOD INLET/STD FILTER 1A PNL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SC70 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SER/PAR 25M 52-QFN datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TIMER STAR DELTA DIN 24-240V datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.67A 15V datasheet.pdf