FFF KF06705000J0G
KF06705000J0G picture photo
Mfg. Part Number
KF06705000J0G
Brief Description
500 TB PCB CONNECTOR
Datasheet Download
KF06705000J0G.pdf
Availability of KF06705000J0G
QUANTITY
KF06705000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KF06705000J0G
Internal Part NumberEIS-KF06705000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,160
SeriesKF
Convert From (Adapter End)Card Edge Connector, 6 pos
Convert To (Adapter End)Card Edge Connector, 6 Pos
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KF06705000J0G
Related LinksKF0670, KF06705000J0G Datasheet, FFF Distributor
KF06705000J0G Details Description
Related parts for KF06705000J0G
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 27POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLK 14POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 10A 25 MOHM TH datasheet.pdf