FFF KF06A05000J0G
KF06A05000J0G picture photo
Mfg. Part Number
KF06A05000J0G
Brief Description
750 TB PCB CONNECTOR
Datasheet Download
KF06A05000J0G.pdf
Availability of KF06A05000J0G
QUANTITY
KF06A05000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KF06A05000J0G
Internal Part NumberEIS-KF06A05000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,040
SeriesKF
Convert From (Adapter End)Card Edge Connector, 6 pos
Convert To (Adapter End)Card Edge Connector, 6 Pos
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KF06A05000J0G
Related LinksKF06A0, KF06A05000J0G Datasheet, FFF Distributor
KF06A05000J0G Details Description
Related parts for KF06A05000J0G
CONN HEADER .100 38POS DL AU PCB datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/3.3V 10DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 2POS STR datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 2.5W 2512 datasheet.pdf
PAC-HE50-HE50-V0-1.5M datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V HCSL 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf